Ciemno, zimno a my w drogę

Wraz z nadejściem śniegu, mrozu i wiatru niosącego zawieje, w poniedziałkowe popołudnie, 12 grudnia, ruszyliśmy w drogę do Człuchowa. W trzeciej kolejce Pomorskiej 1. Ligi Siatkówki Kobiet, drużyna seniorek miała zmierzyć się na wyjeździe z drużyną PTPS Człuchów.

Sama droga była na tyle trudna, że nie tylko my mieliśmy problem by dotrzeć punktualnie tak jak to sobie zaplanowaliśmy. Problemy w dotarciu miała także obsada sędziowska, stąd też rozpoczęcie spotkania zostało opóźnione o 30 min.

Szybka rozgrzewka i zaczynamy

Po dojechaniu na miejsce i intensywnej, szybkiej rozgrzewce, z mocnym postanowieniem sprawnego rozegrania spotkania, czekaliśmy na pierwszy gwizdek. Początki setów nie należą do naszych najmocniejszych stron 😉 Pierwsze punkty tego spotkania powędrowały więc na stronę gospodarzy. Wraz z upływem czasu, nasza gra i kontrola nad wynikiem wracała do poziomu, do którego dziewczyny są przyzwyczajone. Bardzo dobra seria zagrywek ze strony naszej atakującej Doroty Dydak i pierwszego seta kończymy na naszą korzyść, po 25 minutach gry, wynikiem 25:15.

Mimo wyraźnej naszej wygranej w pierwszej partii, człuchowianki nie spuściły głów i odważnie ruszyły do ataku w drugiej części spotkania. Gra punkt za punkt nie pozwalała zbudować komfortu gry. Dużo przypadkowych odbić, niedokładności w przyjęciu i pojawiające się błędy na zagrywce były niczym wyciągnięta ręka w stronę przeciwniczek. W końcówce seta udaje nam się na każdy jeden punkt PTPS’u zdobyć swoje dwa. Set o którym byłoby lepiej zapomnieć kończymy wygraną do 21.

Trzecia partia wyraźnie na naszą korzyść, mimo iż nasza gra nie uległa jakieś olbrzymiej przemianie, ograniczamy ilość przypadkowych odbić i atakując utrudniamy w skutecznym wyprowadzeniu akcji przez nasze przeciwniczki. Tym razem to zawodniczki z Człuchowa podają nam rękę, myląc się zarówno na zagrywce jak i w ataku. Koniec trzeciej partii to także koniec spotkania.

Trzy punkty zabieramy ze sobą do Gdańska. Po trzech kolejkach mamy dwa spotkania wygrane i jedno przegrane. Na kolejne spotkanie ligowe przyjdzie nam poczekać do lutego 2023, kiedy to zmierzymy się z ubiegłorocznym mistrzem woj. pomorskiego – APS Rumia.

Wynik meczu: 3:0 (25:15; 25:21; 25:16) dla TSS Gdańsk

Drużynie z Człuchowa dziękujemy za świetnie zorganizowanie spotkanie. Czekamy na spotkanie rewanżowe na naszej hali.

Skład meczowy drużyny TSS Gdańsk: Aleksandra Nowak, Aneta Zdun, Sandra Ciechorska, Joanna Wolska, Zuzanna Pasińska, Jagoda Dych, Agata Osmólska-Czyż, Magdalena Milewska-Tuma, Agata Zawistowska, Dorota Dydak, Marzena Skibińska
Trener: Jakub Jastrzębski

Skład meczowy drużyny PTPS Człuchów: Marta Baranowska, Nadia Tomaszczyk, Magdalena Gasperowicz, Marta Karpus, Julia Wiśiewska, Sylwia Żubka, Paulina Lubińska, Agnieszka Wargocka, Marta Becker, Wiktoria Semrau, Jagoda Wrzesińska, Kaja Tomaszczyk
Trenerzy:  Bartosz Węgrzyn, Karol Sowiński