Mamy to !!!!!! Dobra passa trwa! Lider pokonany!
Wygrywamy w Pomorskiej 1. Lidze Siatkówki Kobiet , z drużyną GTS Gdynia 3:2.

Wraz z rozpoczęciem rundy rewanżowej, naszym przeciwnikiem była drużyna lidera rozgrywek P1.LSK – GTS Gdynia.

Zespół prowadzony przez Grzegorza Wróbla, do końca rundy zasadniczej stracił tylko jednego seta w spotkaniu z APS Rumia. Przed nami było trudne zadanie do wykonania. Obronienie tytuły niepokonanej drużyny na własnej hali oraz ugranie cennych punktów do klasyfikacji generalnej rozgrywek. Zadanie to było tym trudniejsze, że nie nasza podstawowa przyjmująca – Jagoda Dych – nie mogła w tym spotkaniu wystąpić.

Spotkanie od początku zaczęło układać się po naszej myśli. Konsekwentne trzymanie się założeń przedmeczowych oraz utrzymanie bardzo dobrej zagrywki pozwoliło na wygranie pierwszej partii. Po zmianie stron, to jednak drużyna gości wypracowała na początku wystarczającą przewagę i ostatecznie nie udało się nam zdobyć wystarczającej liczy punktów by móc myśleć o wygraniu także tego seta. W trzeciej części gry wróciliśmy do własnego tempa gry, co pozwoliło na wygarnie tego seta tracąc tylko 17 punktów.  W czwartym secie obie drużyny starały się pokazać najlepszą stronę siatkówki. Końcówka seta należała jednak do zawodniczek GTS Gdynia. Piąty set to gra punkt za punkt, zorganizowana obrona i utrzymanie koncentracji na końcówce dały nam nie tylko wygranego seta ale także wygrane spotkanie!

TSS Gdańsk – GTS Gdyania 3:2 (25:20; 14:25; 25:17; 20:25; 15:13)


TSS Gdańsk

A. Nowak, S. Ciechorska, J. Wolska, Z. Pasińska, W. Szymonowicz, M. Milewska – Tuma, A. Zawistowska, D. Dydak, M. Skibińska, M. Głąb, A. Osmólska – Czyż 

Trener: Jakub Jastrzębski


GTS Gdynia

M. Chabowska, P. Kirszenstein, I. Narwojsz, K. Marszewska, K. Sosińska, S. Kwiatkowska, D. Horbacz, M. Koper, N. Brzostek, K. Węgrzyniak, S. Skwierawska, A. Betiuk, M. Prusik, M.Szupieńko

Trener: Grzegorz Wróbel


Serdecznie dziękujemy za dobry mecz rywalkom, kibicom za genialny doping, dziewczynkom z TSS Kids za sprawny serwis piłek oraz Pomorscy Sędziowie za Waszą pracę.