Nie tak jak byśmy chcieli, rozpoczynamy rozgrywki w Pomorskiej 1. Lidze Siatkówki Kobiet.

Spotkanie które rozpoczęło się w niedzielne południe było pierwszym ze spotkań rozgrywek związkowych, w których do wywalczenia jest prawo gry o awans do 2. Ligi Siatkówki Kobiet – rozgrywek na poziomie centralnym.

W hali treningowej Ergo Areny byliśmy gośćmi. Mimo iż drużyna gospodarzy – GTS Gdynia – przez większą cześć spotkania kontrolowała wynik. W pierwszej części spotkania za długo się rozkręcaliśmy ze swoją grą. W wyniku czego przeciwniczki wypracowały dostateczną przewagę by spokojnie wygrać seta do 19tu. Druga partia zaczęła się od naszego prowadzenia, w którym dzięki konsekwencji i dobrym zagrywkom Jagody Dych wypracowaliśmy kilkupunktowe prowadzenie. Niestety przestój w drugiej części partii a następnie granie punkt za punkt nie pozwoliły na poprawę wyniku. Drugi set także na korzyść drużyny z Gdyni.

W trzeciej partii zaprezentowaliśmy znacząco lepszą grę, która pozwoliła nam na prowadzenie równej gry z przeciwniczkami. Końcówka seta należała jednak do GTS i tym samym wynik spotkania na 3:0

GTS Gdynia – TSS Gdańsk: 3:0 (25:19; 25:20; 25:21)

TSS Gdańsk: Jagoda Dych, Magda Mielwska-Tuma, Joanna Wolska, Dorota Dydak, Sandra Ciechorska, Aleksandra Nowak, Agata Zawistowska, Zuzanna Pasińska, Marzena Skiba, Agata Osmólska-Czyż. Trenerzy: Jakub Jastrzębski, Marek Ogonowski

GTS Gdynia: Paulina Kirszenstein, Izabela Narwojsz, Katarzyna Marszewska, Dorota Hensoldt, Karmen Sosińska, Sylwia Kwiatkowska, Magdalena Koper, Natalia Brzostek, Karolina Węgrzyniak, Sara Skwierawska. Trener: Grzegorz Wróbel