Ostatni mecz sezonu i fazy zasadniczej Pomorskiej 1. Ligi Siatkówki Kobiet rozegraliśmy w ostatnią sobotę w Rumii a gospodarzem spotkania była Akademia Piłki Siatkowej Rumia
Przed początkiem tego spotkania bilans wygranych/przegranych był na naszą korzyść. Prócz pierwszego, przegranego spotkania z GTS Gdynia, wszystkie kolejne wygrałyśmy. Czasem walcząc w 5 setach, bo dbamy o emocje naszych kibiców 🙂

Tradycyjnie z naszymi ostatnimi przeciwniczkami w rozgrywkach wojewódzkich, nie gramy nigdy nudnych spotkań. Tak samo było i tym razem.

Uprzedzając fakty, zagraliśmy pięciosetowe długie spotkanie. Pierwszego seta wygraliśmy bardzo łatwo … chyba nawet za łatwo, ponieważ w drugiej partii nie utrzymaliśmy wystarczającej koncentracji i dziewczyny z APS wygrały tego seta z kilkoma punktami przewagi. Trzeci set był loterią. Punkt za punkt i walka o każdą piłkę. Ostatecznie kończymy go na swoją korzyść po grze na przewagi. Czwartej partii tego spotkania również nie można zaliczyć do spacerku. Niestety tutaj także na końcówce przeciwniczki okazały się lepsze o trzy punkty. Piąty set wygrany przez gospodarzy przewagą 5 punktów kończy spotkanie wynikiem 3:2 dla APS Rumia.
APS Rumia – TSS Gdańsk 3:2 (14:25; 25:19; 24:26; 25:22; 15:10)

Dziewczynom serdecznie gratulujemy!

Ostatnie spotkanie oznacza też, że sezon rozgrywek wojewódzkich dobiegł końca. Pomimo przegranego sobotniego spotkania zdobywamy kolejne wicemistrzostwo i meldujemy się w grupie drużyn walczących o prawo gry w 2 Lidze Siatkówki.